Author Topic: iphon 6 brzo praznjenje baterije  (Read 229 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
iphon 6 brzo praznjenje baterije
« on: November 26, 2017, 01:36:47 »
- imam iphone 6 od 16gb na njemu je instaliran ios 11 (predzadnja verizija) mislim da je trenutna 11.1.2, ali se telefon veoma brzo prazni, bez korsicenja izdrzi 5-6h. jednom mi se  Ugasio  i nije hteo da puni, zamenio sam bateriju i stavio novu, telefon se upalio ali je i dalje veoma brzo trosio bateriju...kao da negde vuce bespotreno struju iz baterije

-kad napunim telefon do 100% i skinem ga sa punjaca, ostavim preko noci i ne koristim telefon, ujutru je procenat baterije pao na 40%, na telefonu nemam nikakvih aplikacija (facebook, instagram, viber, whatsup.) ima samo one njegove. Iskljucio sam na nekim aplikacijama lokacijske usluge (kao npr. book, tv, notes....)

- u postavkama baterije sam proveravao vreme koje baterija trosi za vreme koriscenja i za vreme spavanja, sve to normalno funkcionise...dok ga ne koristim broj sata, minuta raste normalno, kako treba (testirao sam tako sto zapisem vreme kad ga stavim u vreme spavanja, ne koristim 5 minuta...tih 5min se doda na vreme spavanja) dok spava nema da koristi neke aplikacije i da to trosi batereij.

-takodje u postavkama baterije proverim koji proces koriscenja ima najveci procenat potrosnje, kod mene je to SETTINGS sto je po meni malo nelogicno...imam jos dva iphona na njima je settings nivo potrosnje svega 3-5%, a na ovom je bilo 45%, sledeca stavka po potrsonji bio je HOME & LOCK Screen ..oko 30%

Citao sam nesto na interenetu, i kazu da je verovatno U2 Chip? da li je neko imao slican problem sa svojim iphone telefonom

neznam da li da porbam ponovo da ubacim novi ios, mozda ovaj sto je sad u mom telefonu ima gresku...da vidim da nije softverski problem...ako se i dalje isto ponasa onda je verovatno hardverski (tj. taj U2 cip)
« Last Edit: November 26, 2017, 01:44:33 by beckhamsv »

Offline Allain

• ADMINISTRATOR
  • *
    • Email
Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije
« Reply #1 on: November 26, 2017, 13:59:44 »
Aj prvo probaj promijenit punjac.
Iphone trazi malo jaci.
Punjac koji dobijete uz iPhone je 5W i 1A, dok je iPad punjac 12W i 2.4A. Razlika je ogromna: punjenje iPhonea smanji se s 3 na 2 sata ako koristite iPad punjac.

ako ovo nije onda vidi  da nisi jedan od sretnika , mada je ovo bilo za 6s ane za 6

Code: [Select]
telefoni proizvedeni u listopadu i studenom prosle godine imali komponentu u baterijama koja je bila previse izlozena zraku prije sastavljanja baterija. Zbog toga su baterije brze degradirale i telefoni su se neocekivano gasili.

Iz Applea dodaju da su telefoni dizajnirani da se automatski gase u odredjenim uvjetima, poput hladnoCe te da se radi o gasenju kako bi se zastitila elektronika.
Ako zelis u miru zivjeti
onda samo slusaj, gledaj ... i suti ...
Bogatstvo je u idejama, a ne u stvarima.
Gledanje Pay-TV bez plaCanja pretplate je ilegalno.
NOTE!!!!: Viewing pay TV without a valid subscription is illegal!                  
 All the files available on dream-sat.info are kept for educational       
  purpose only and should not be downloaded whatsoever!                    
  Nobody is responsible for any of the files stored on dream-sat.info,     
  their content can damage your system!

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #2 on: November 26, 2017, 14:11:20 »
ma nije to, ovaj je star oko:    3 year(s) 1 week(s) 3 day(s)  (tri godine)

punuim ga sa originalnim apple punjacem..normalno ga putni nekih 2 sata mu je potrebo od 8% do 100%

ali praznjenje je nenormalno ...izgleda da je problem na ploci ...verovatno U2 Cip

sinoc sam proverio tako sto sam napunio telefon do 100% ukljucio sam airplan mod i ostavio telefon 12h bez koriscenja i kad sam proverio posle 12sata...baterija je pala na 40%..

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #3 on: November 26, 2017, 15:03:25 »
NE znam sta ce biti sa SKY DE! Ne saljite PM, ne zovite na MSN, Skype i sl. zbog toga! Hvala!
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
DM 800 HD JAPHAR SIM OPENATV 5.0
DM 800 HD JAPHAR SIM OPENATV 4.2
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
DREAMBOX 7020 GEMINI 4.70
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #4 on: November 26, 2017, 15:08:05 »
hehehe...da ti dam ovaj moj i dopim    (happy (happy

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #5 on: November 26, 2017, 15:14:46 »
salim se nije vise na prodaju kcerka odlucila da ga ipak ne prodaje telefon je odlican mislim da je jos  do maja 2018 pod garancijom  :)

NE znam sta ce biti sa SKY DE! Ne saljite PM, ne zovite na MSN, Skype i sl. zbog toga! Hvala!
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #6 on: November 26, 2017, 15:37:33 »
evo sad sam skinuo oko 15H telefon kad je bio na 100%...cackao sam ga malo otvarao safari i stranice...ali sam iskljcuio sve location setings da nijedna app ne koristi lokaciju i za koriscenje od nekih 20 min je skinuo samo 4% - mozda je ipak softver problem....

trenutno je 11.0.2 kod mene....a najnoviji je 11.1.2

Online Moki830

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #7 on: November 26, 2017, 18:27:10 »
Ja na mom imam iskljucene lokacijske usluge i nikad problema, sa 11.0.2 je bilo problema ali ne tako drasticno, ovaj novi radi odlicno.
lokacijske usluge koristim samo kad su aplikacije pokrenute.

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #8 on: November 26, 2017, 19:18:06 »
da probam ja prvo da ubacim novi softver....pa onda tek da nosim u servis..da vidim za taj cip

Online Moki830

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #9 on: November 26, 2017, 20:42:26 »
Probaj, nista te ne kosta

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #10 on: November 26, 2017, 21:14:13 »
da uradim restore tako sto spojim telefon na itunes i uredim update iosa na najnoviju verziju ..

ili da stavim telefon u DFU mod (ono kad drzim home + power) pa onda update

Online Moki830

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #11 on: November 26, 2017, 21:14:55 »
Uvjek je cista instalacija najbolja

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #12 on: November 26, 2017, 23:05:42 »
ok...onda cu probati iz dfu moda...bez vracanja backupa

Offline weky

• Senior Member
  • *
    • Email
« Reply #13 on: November 27, 2017, 11:20:46 »
Nema tu pomoci bez zamjene cipa punjenja imao sam dosta takvih slucajeva  (mig

Online Moki830

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #14 on: November 27, 2017, 11:23:46 »
A sta ga kosta probati

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #15 on: November 27, 2017, 17:30:59 »
ubacio sam novi ios 11.1.2

cekam da se isprazni do 10% pa cu ga onda napuniti do 100% i videti kako se ponasa!!

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #16 on: November 28, 2017, 00:11:17 »
up

evo u 00h sam ga skinu sa punjaca sa 100%

trenuno stanje potrosnje baterije izgleda ovako:

ugasio sam samo wifi, sve ostalo je kako jeste...nema aplikacija poput fb, viber, messenger...itd....cist ios sa njegovim aplikacijama i ubacena Sim kartica (064) - isljucen mobilni internet

ostavljam ga do sutra ujutru kad ustanem pa javljam!

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #17 on: November 28, 2017, 21:56:23 »
up

evo rezultata

kao sto sam napisao iznad post u 00h je skinut sa punjaca na 100%....

ovo je slika kad sam se probudio i proverio u 07:42h stanje baterije bilo je 59%...potrosnja baterije na settings pala za 1% (sa 46% na 45%), dok je home & lock screen povecala za 1% ( sa 34% na 35%)!
kao sto se vidi vreme koriscenja (usage) je 3min....dok je vreme spavanja (stanby) 7h 38min - sto se sve lepo uklapa od vremena kad sam ga skinuo sa punjaca
i tad sam povezao telefon na wifi

tad sam otisao na posao i ostavio tako telefon dok se nisam vratio u 16h 11min, procenat baterije bio je svega 3%, a sledeca slika pokazuje sledece rezultate:
procenat potrosnje na settigs je pao 29%, dok je home & lock screen ostao isto 34% i otisao na prvo mesto potrosnje, primecujem da se i kamera povecala od 8% na 21% a nisam je korstio (jedino da je zena nesto cackala..ali 99% nije)
ostali procenti potrosnje su svuda isti od 1-5%
takodje vreme koriscenja (usage) se povecao na 43min (ponavljam bio sam na posao i nisam ga koristio)....dok je vreme spavanja (stanby) normalno porastao na 16h 7min - sto se uklapa
ovo sto se povecalo vreme koriscenja (usage) moguce je zbog konektovanog wifi..vidim da je mail i safari povecao procenat ali ne drasticno

sada me zanima da remiziramo i dodjemo do nekog zakljucka, da li je kod mene softverski problem (dva puta ubacen novi ios, ali po drugi put je dosla zadnja verzija) ili je ipak neki hardweski problem na ploci (takozvani U2 cip)

Offline Roko

• ADMINISTRATOR
  • *
« Reply #18 on: November 28, 2017, 22:00:24 »
A moze bit i baterija, nakon tri godine nebi se cudio :)
Dreambox 800se A8P
GigaBlue X1
AZbox  ME

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #19 on: November 28, 2017, 22:35:37 »
stavljena je nova pre 3 dana...isto se ponasao i sa starom...stim sto je sa starom se ugasio (nisam ga punio 5-6 dana) i onda nije hteo da puni...a to kazu da je zbog tog U2

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #20 on: November 28, 2017, 23:24:11 »
koliko dana pises, mogao si i taj u2 zamijeniti za to vrijeme, i znao bi sta je  (joj) (hahaha
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline Allex

• GLOBAL MODERATOR
  • *
  • R.I.P. -Bordo-
    • Oaza :)
    • Email
« Reply #21 on: November 29, 2017, 00:20:04 »
nemoj se muciti bezveze, to je sigurno cip problem (99%)
nemoj se cuditi sto ti je potrosnja najveca za settings, jer to ti je logicno, sam si rekao da nemas nikakve posebne aplikacije na njemu (FB, viber,...)
samim tim nema drugih potrosaca osim settings, display i ostalo sto je po defaultu tu, a oni dijele potrosnju baterije po procentima i zato imaju tako visoku potrosnju
na primjer da si imao neku aplikaciju dodatnu (FB), ona bi ti imala najveci procenat a settings bi bio veoma manji (jer mnogo manje trosi).
nadam se da si shvatio sta zelim da ti kazem
Signature

Offline beckhamsv

• SUPER VIP
  • *
« Reply #22 on: November 29, 2017, 11:32:13 »
Hvala kolega @Allex na odgovoru..

@Ruspi pitam i pisem da vidim iskustva clanova ako subimali takav problem..pa tek cubonda nositi u servis...imam jos tri iphona tako da mi nije hitno...