collapse

Author Topic: Novi MastaG image za razne skatulje sa Gstreamerom 1.9.0.1  (Read 5942 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ItaloMix

• VIP
  • *
    • Email
Re: Novi MastaG image za razne skatulje sa Gstreamerom 1.9.0.1
« Reply #75 on: May 16, 2016, 13:14:00 »
pratim ovu temu od pocetka i moram reCi da je za mene ovo "bolesno" da se neko ne uvrijedi, nesto kao pojedes pola janjeta i krenes da trcis, pa zar nije i prije bilo ubacis stream linkove i gledas, imas u cs-u par hiljada kanala koji rade i skoro svi ti idu opet u iptv i sad ja trebam npr. ubaciti do da poduplam memoriju resivera???
japhar sim, a sta to nedostaje sim2 ili ferrariju, sta nedostaje listama kolege @ciefp, ili smo mi kao "nacija" bolesni DAJ JOs JOs.
Neki Ce reCi da sam lud ali i pored toliko kanala moj satelitski svijet se svodi na desetak sportskih i jos toliko filmskih i dokumentarnih kanala i sta treba vise.
sto se mene tice gmasta i gstreamer - NE.
bez obzira na komentare ispod u ovoj temi ja neCu vise pisati veC Cu se drzati one kineske poslovice "Budi zadovoljan onim sto imas."

Offline satelittv

• Senior Member
  • *
« Reply #76 on: May 16, 2016, 14:06:19 »
pratim ovu temu od pocetka i moram reCi da je za mene ovo "bolesno" da se neko ne uvrijedi, nesto kao pojedes pola janjeta i krenes da trcis, pa zar nije i prije bilo ubacis stream linkove i gledas, imas u cs-u par hiljada kanala koji rade i skoro svi ti idu opet u iptv i sad ja trebam npr. ubaciti do da poduplam memoriju resivera???
japhar sim, a sta to nedostaje sim2 ili ferrariju, sta nedostaje listama kolege @ciefp, ili smo mi kao "nacija" bolesni DAJ JOs JOs.
Neki Ce reCi da sam lud ali i pored toliko kanala moj satelitski svijet se svodi na desetak sportskih i jos toliko filmskih i dokumentarnih kanala i sta treba vise.
sto se mene tice gmasta i gstreamer - NE.
bez obzira na komentare ispod u ovoj temi ja neCu vise pisati veC Cu se drzati one kineske poslovice "Budi zadovoljan onim sto imas."

Kolega@ItaloMix cijenim tvoje misljenje ali mislim da imas krivi navod

ovo sto se sada dobije sa ovim novim sw je upravo ono sto ove nase stare kutije cini upotrebljivim jos za neko vrijeme

strim koja  sada radi je puno povoljnija od c#s a netreba antena lnb i ostale karafeke
iptv player je nesto sto radi bolje od kodija na jednom ovakvom boxu

mislim da vise nista netreba navoditi a ima jos detalja

C_10CH13

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #77 on: May 16, 2016, 15:36:36 »
bolesno ili ne cinjenica je da svi gore nabrojani reciveri bolje rade sa japhar sim.i jos bitnija stvar je to sto na taj sim moze bilo koji image ne mora se razmisljati da li je za sim 2 ferrari ili estar
NE znam sta ce biti sa SKY DE! Ne saljite PM, ne zovite na MSN, Skype i sl. zbog toga! Hvala!
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
DM 800 HD JAPHAR SIM OPENATV 5.0
DM 800 HD JAPHAR SIM OPENATV 4.2
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
DREAMBOX 7020 GEMINI 4.70
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline intercepter

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #78 on: May 17, 2016, 16:28:22 »
bolesno ili ne cinjenica je da svi gore nabrojani reciveri bolje rade sa japhar sim.i jos bitnija stvar je to sto na taj sim moze bilo koji image ne mora se razmisljati da li je za sim 2 ferrari ili estar
Kako to mislis kolega bolje rade na japhar simu,mislis na njihovu podrsku ili pretpostavljas da softver brze radi na tom simu? Kazes da je nebitno koji je image i nemora se razmisljati,dali na taj sim moze original imidz?

Moze li backup za 500HD Ferrari? Hvala.
Danas mi stize 500hd ferrari pa cim ga podesim i izvucem bekap postavit cu i poslat cu ti link.Sad sam postavio za estar 3.0 sim pa ko zeli neka proba.
http://www.dream-sat.info/smf/index.php?topic=31445.0

Offline intercepter

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #79 on: May 18, 2016, 22:18:32 »
Evo kolega link:
http://www.dream-sat.info/smf/index.php?topic=31446.0
Samo ubacis nfi fajl,netreba nikakav ssl nije bitno koji ti je sada na box-u.Ako box ima wi-fi imas uputstvo kako ubaciti drajver i jednostavno prosiriti memoriju na usb flash da bi mogao instalirati exteplayer3 i ffmpeg.Ako ti nesto bude nejasno samo pitaj.

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #80 on: May 19, 2016, 00:52:49 »
ne original image ne idu na japhar napisao sam koji idu

i jos bitnija stvar je to sto na taj sim moze bilo koji image ne mora se razmisljati da li je za sim 2 ferrari ili estar

da brze rade sa japhar sim to je cinjenica ali ja jos uz to koristim i multiboot recimo na ferrari sim kada sam instalirao ovaj image na dm800 nije tuner radio vjerovatno je bilo do drivera a meni se to nije dalo ganjati.a kolega souz je opisao sta i kako da se odradi za dm500 ali sve je stvar ukusa prema tome ko zeli neka koristi stare kartice nemam nista protiv
« Last Edit: May 19, 2016, 01:29:25 by Ruspi »
NE znam sta ce biti sa SKY DE! Ne saljite PM, ne zovite na MSN, Skype i sl. zbog toga! Hvala!
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline intercepter

• Newbie
  • *
    • Email
« Reply #81 on: May 19, 2016, 05:28:48 »
ne original image ne idu na japhar napisao sam koji idu
da brze rade sa japhar sim to je cinjenica ali ja jos uz to koristim i multiboot recimo na ferrari sim kada sam instalirao ovaj image na dm800 nije tuner radio vjerovatno je bilo do drivera a meni se to nije dalo ganjati.a kolega souz je opisao sta i kako da se odradi za dm500 ali sve je stvar ukusa prema tome ko zeli neka koristi stare kartice nemam nista protiv

Mislim da grijesis u vezi toga da japhar sim radi brze,o tome bi trebao da odlucuje procesor i image.Nekada sam imao priliku da podesavam 800PVR i sjecam se da je risiver ocajno spor.Vidim da ima procesor od 300MHz a i ne mislim da ima dvije jezgre  jer djeluje mnogo sporiji od 500HD i 800SE(400MHz dvije jezgre).Zato mislim da tebi mozda brze radi zbog novijeg imagea koji si nabacio na japhar sim.Opet ti to nabolje znas.Pitam da li na japhar moze original image,jer za sim 2 i estar moze bilo koji originalni image vrlo jednostavno,dok za ferari mora ici slozeniji patch.Zato mislim da moze i na japhar.

Testirao sam 4 razlicita reca sa istim backupima koje sam postavio na forumu i znam zasigurno da nema nikakve razlike u brzini izmedju tih risivera.Istom brzinom bootaju i rade kao jedan isti rec jer su im i specifikacije iste.To su recovi 500HD ferrari i sim 2 i 800SE ferrari i estar.Ja inace imam 800SE estar triple tuner i razocarala me je podrska za taj i ostale klonove.Vidi se da 'podrska' radi dok ide prodaja sim kartica.Zato sam testirao dosta imagea dok nisam nasao najbolji image i shvatio da moj i drugi simovi nisu za baciti.Opet svako ima svoju zelju pa moze da isprobava ono sta mu se svidja.

Offline Gideon

• Newbie
  • *
  • Tko jase konja zna da mora sjasit na devu.
« Reply #82 on: August 20, 2016, 08:12:52 »
Bas mi je krivo sto se tema nije nastavila jer me zanima rade li i noviji imagei ovog autora na DM 800 se clone ferrari sim.  Do prekjucer u boxu sam imao GP3 image iz 2012...

Ovaj koji je dao intercepter (backup image) radi na mom boxu odlicno, ne mogu vjerovati da se napravilo nesto za ovaj box nakon toliko godina. Uz drzanje uputa sve super funckionira i na kraju jos imate 13MB slobodnog flasha :) Ne radi jedino feed za plugine, za to treba valjda novi image, ali ubacivati se moze i rucno pa nije problem.   (happy
« Last Edit: August 20, 2016, 08:17:45 by Gideon »
DM 800HD SE FERRARI

Offline chomba

• Newbie
  • *
« Reply #83 on: December 22, 2016, 15:32:57 »
Evo kolega link:
http://www.dream-sat.info/smf/index.php?topic=31446.0
Samo ubacis nfi fajl,netreba nikakav ssl nije bitno koji ti je sada na box-u.Ako box ima wi-fi imas uputstvo kako ubaciti drajver i jednostavno prosiriti memoriju na usb flash da bi mogao instalirati exteplayer3 i ffmpeg.Ako ti nesto bude nejasno samo pitaj.

Moze novi link?

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #84 on: December 22, 2016, 17:07:46 »
to pisi kolegi intercepter on je postavio taj link
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #85 on: December 22, 2016, 20:04:03 »
Code: [Select]
https://mega.nz/#F!v1URELBR!uyJFfGGTiuKPqWMaf8stkga jel moze u vu zero ovaj image?
« Last Edit: December 22, 2016, 23:58:02 by Ruspi »

Offline satelittv

• Senior Member
  • *
« Reply #86 on: December 22, 2016, 21:27:56 »
https://mega.nz/#F!v1URELBR!uyJFfGGTiuKPqWMaf8stkg
a jel moze u vu zero ovaj image?

Da
ali evo ti i mladji

Code: [Select]
https://mega.nz/#F!7ssH1Aza!SPDTH5qZgEpqAbPUQtXjFQ
« Last Edit: December 22, 2016, 23:58:49 by Ruspi »

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #87 on: December 22, 2016, 23:03:04 »
zna li neko zasto mi nemam ftp pristup poslije ubacivanja image,open web info sa adresom uredno radi a ftp nece

Offline satelittv

• Senior Member
  • *
« Reply #88 on: December 22, 2016, 23:22:20 »
zna li neko zasto mi nemam ftp pristup poslije ubacivanja image,open web info sa adresom uredno radi a ftp nece

@samir77

Ako si beta tester pitaj one koji su pravili taj uradak

ako nisi

grehota je optereCivati zero sa takvim nedoradjenim uradcima

I patnja je lijepa  (to sam i sam iskusao)

C_10CH13 C_10CH13 C_10CH13 C_10CH13 C_10CH13

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #89 on: December 22, 2016, 23:25:58 »
hajd onda ubacit cu neki open pli,jer mi svaki image puno koci ,mada nista ne instaliram dodatno jer mi nije potrebno,zato sam htio probat open pli,ali ne ideftp pristup

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #90 on: December 23, 2016, 08:46:05 »
rijesio sam ovo sa zamjenom fileova passwd jer sam usao preko //192.168.1.2 u resiver i sad radi ftp sa mojim passwordom,e sad sam zaboravio kako da ubacim da mogu skidat plugine i softcam u open pli,jer su ovdje samo za japhar sim ,nisam dugo radio ovo pa sam zaboravio,ako neko ima da mi posalje onaj file za dovnload plugina za open pli na vu zero

Offline satelittv

• Senior Member
  • *

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #92 on: December 23, 2016, 09:52:35 »
hvala drug,ovaj sam nastimao,samo mi jos treba ona fileovi iz opkg da bi mogao downloadovati neki plugin ako zatreba,valjda uspijem naci jer sam malo zaboravio i usput kako cu dodati da mi plugini budu na zelenoj tipki da nebi ulazio u meni svaki put?
« Last Edit: December 23, 2016, 09:55:59 by samir77 »

Offline satelittv

• Senior Member
  • *
« Reply #93 on: December 23, 2016, 10:52:04 »
hvala drug,ovaj sam nastimao,samo mi jos treba ona fileovi iz opkg da bi mogao downloadovati neki plugin ako zatreba,valjda uspijem naci jer sam malo zaboravio i usput kako cu dodati da mi plugini budu na zelenoj tipki da nebi ulazio u meni svaki put?
To bas i nije problem
Imas njihov panel i skini odatle

C_10CH13 C_10CH13

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #94 on: December 23, 2016, 14:17:15 »
pa problem i jest sto mi nemoze skinuti nista jer mi fileovi od japharsim i njihove adrese u onom opkg fileu,pa zato mi treba nesto od open pli

Offline satelittv

• Senior Member
  • *
« Reply #95 on: December 23, 2016, 15:16:52 »
Upucaj ono sto sam gore naveo
to je uradak V 21
javi utiske
  C_10CH13

Offline Ruspi

• ADMINISTRATOR
  • *
  • KAFE BAR D13
« Reply #96 on: December 23, 2016, 15:36:14 »

menu hotkeys. tu podesavas tipke
GIGABLUE X 1
VU+ DUO
CLOUD IBOX III
CLOUD IBOX II
WETEK PLAY MNIGMA
AZBOX ME OPENATV 5.1
AZBOX ELITE OPENATV 5.1
SAMSUNG DSR 9500VIA CI

Offline samir77

• Full Member
  • *
« Reply #97 on: December 23, 2016, 17:59:44 »
Upucaj ono sto sam gore naveo
to je uradak V 21
javi utiske
  C_10CH13
sredio sam drug ovaj sto si mi sinoc poslao,pobrisao njihov password,sve od japhar,ubacio svoju listu iptv i puno bolje radi nego na svim imidzima koje sam probao,a probao sam gotov sve imidze.A hvala @ruspi,uspio sam na nacin koji si objasnio

PRISCHY admin PRISCHY
OWNER
Ruspi admin Ruspi
ADMINISTRATOR
Roko admin Roko
ADMINISTRATOR
Allain admin Allain
ADMINISTRATOR
skymario84 admin skymario84
ADMINISTRATOR
volonter gmod volonter
MODERATOR