Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Mali Oglasi / Instaliram IPTV servere i transcodere
« Last post by stefan on December 01, 2017, 19:04:48 »
Instaliram IPTV servere, instaliram iptv transcodere, lepim prevode i mapiram audio na strimove.

Dajem savete za potrebnu opremu .

Vise info na PM.
2
iPhone / Re: iphon 6 brzo praznjenje baterije
« Last post by beckhamsv on November 29, 2017, 11:32:13 »
Hvala kolega @Allex na odgovoru..

@Ruspi pitam i pisem da vidim iskustva clanova ako subimali takav problem..pa tek cubonda nositi u servis...imam jos tri iphona tako da mi nije hitno...
3
« Last post by Allex on November 29, 2017, 00:20:04 »
nemoj se muciti bezveze, to je sigurno cip problem (99%)
nemoj se cuditi sto ti je potrosnja najveca za settings, jer to ti je logicno, sam si rekao da nemas nikakve posebne aplikacije na njemu (FB, viber,...)
samim tim nema drugih potrosaca osim settings, display i ostalo sto je po defaultu tu, a oni dijele potrosnju baterije po procentima i zato imaju tako visoku potrosnju
na primjer da si imao neku aplikaciju dodatnu (FB), ona bi ti imala najveci procenat a settings bi bio veoma manji (jer mnogo manje trosi).
nadam se da si shvatio sta zelim da ti kazem
4
« Last post by Ruspi on November 28, 2017, 23:24:11 »
koliko dana pises, mogao si i taj u2 zamijeniti za to vrijeme, i znao bi sta je  (joj) (hahaha
5
« Last post by beckhamsv on November 28, 2017, 22:35:37 »
stavljena je nova pre 3 dana...isto se ponasao i sa starom...stim sto je sa starom se ugasio (nisam ga punio 5-6 dana) i onda nije hteo da puni...a to kazu da je zbog tog U2
6
« Last post by Roko on November 28, 2017, 22:00:24 »
A moze bit i baterija, nakon tri godine nebi se cudio :)
7
« Last post by beckhamsv on November 28, 2017, 21:56:23 »
up

evo rezultata

kao sto sam napisao iznad post u 00h je skinut sa punjaca na 100%....

ovo je slika kad sam se probudio i proverio u 07:42h stanje baterije bilo je 59%...potrosnja baterije na settings pala za 1% (sa 46% na 45%), dok je home & lock screen povecala za 1% ( sa 34% na 35%)!
kao sto se vidi vreme koriscenja (usage) je 3min....dok je vreme spavanja (stanby) 7h 38min - sto se sve lepo uklapa od vremena kad sam ga skinuo sa punjaca
i tad sam povezao telefon na wifi

tad sam otisao na posao i ostavio tako telefon dok se nisam vratio u 16h 11min, procenat baterije bio je svega 3%, a sledeca slika pokazuje sledece rezultate:
procenat potrosnje na settigs je pao 29%, dok je home & lock screen ostao isto 34% i otisao na prvo mesto potrosnje, primecujem da se i kamera povecala od 8% na 21% a nisam je korstio (jedino da je zena nesto cackala..ali 99% nije)
ostali procenti potrosnje su svuda isti od 1-5%
takodje vreme koriscenja (usage) se povecao na 43min (ponavljam bio sam na posao i nisam ga koristio)....dok je vreme spavanja (stanby) normalno porastao na 16h 7min - sto se uklapa
ovo sto se povecalo vreme koriscenja (usage) moguce je zbog konektovanog wifi..vidim da je mail i safari povecao procenat ali ne drasticno

sada me zanima da remiziramo i dodjemo do nekog zakljucka, da li je kod mene softverski problem (dva puta ubacen novi ios, ali po drugi put je dosla zadnja verzija) ili je ipak neki hardweski problem na ploci (takozvani U2 cip)
8
« Last post by beckhamsv on November 28, 2017, 00:11:17 »
up

evo u 00h sam ga skinu sa punjaca sa 100%

trenuno stanje potrosnje baterije izgleda ovako:

ugasio sam samo wifi, sve ostalo je kako jeste...nema aplikacija poput fb, viber, messenger...itd....cist ios sa njegovim aplikacijama i ubacena Sim kartica (064) - isljucen mobilni internet

ostavljam ga do sutra ujutru kad ustanem pa javljam!
9
« Last post by beckhamsv on November 27, 2017, 17:30:59 »
ubacio sam novi ios 11.1.2

cekam da se isprazni do 10% pa cu ga onda napuniti do 100% i videti kako se ponasa!!
10
« Last post by Moki830 on November 27, 2017, 11:23:46 »
A sta ga kosta probati
Pages: [1] 2 3 ... 10