Author Topic: T90 + 15 Smart Oxid/Titanium Twin LNBs +1 Quad +2 Centauri 16/1 Switches +...  (Read 286 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gorski

• SUPER VIP
  • *
  • Izfrustrirani utopist...
Moj setup, ako nekome pomaze... ;)

Obratite paznju, ako imate ravan krov i nemate neki jak dimnjak na njemu!!!

Ovo rjesenje [sa dvije drvene palete] - prilicno je elegantno. Samo ih
-cavlima zakucajte jednu za drugu [jako ih treba povezati, mozda cak i vijcima], pa onda
-dodatno stavite neki teret na nj, ako kod vas ima jakoga vjetra, pa ih onda i
-povezite za druge cvrste konstrukcije na krovu, metalnom trakom - kroz koju to morate zasarafiti za te druge konstrukcije, kao i u palete.

Trebate te palete i zastititi od vode i snijega - dakle, farbanje i sl. Pocnite to dan ranije!

Detalji koje cete vidjeti na slikicama:

-2 x drvene palete, plus

-metalna traka da se sve ucvrsti

-1 x Toroidalni 90cm tanjur

-13 x Smart Oxid Twin i
-2 x Smart Titanium Twin LNB [dakle, idu 2 kabla iz svake LNB ili u 1 Twin tuner receiver ili u 2 single tuner rec] +
-1 x Quadro LNB [idu do 4 kabla iz nje, posto ja trebam dodatni kabl za oficijalni receiver, koji dobijem uz moju pretplatu]

-2 x Centauri 16u1 sklopke [samo 2 kabla iz njih idu u moj stan - 1 za svaki Sat TV tuner]

Prednosti:

-momentalno prebacivanje sa jednoga satelita na drugi
-nema buke kad se prelazi sa jednoga na drugi satelit
-zena sretna, jer ne mora pamtit' di je sta, a ni cekat' da se predje sa jednoga na drugi satelit kad pocne sarat' bez reda i veze s vezom... :D
-susjedi sretni, jerbo ih ne budim u gluho doba noci, ako setam nebom, a da se zenu i ne spominje...  ;D
-mogucnost snimanja ne samo sa razlicitih transpondera, nego i satelita.

Mogli biste ubaciti i 16 Quadro ili cak Octo LNBa, naravno... ili za vise receivers ili da spustite troskove, dijeleci sve sa susjedima...

Evo da vam kazem sta ja time hvatam, kojih 19 satelitskih pozicija, ovdje u Scandilandu, sa mojih 16 LNBa [a moguce je i 20!]:

16.   30° West
15.   24.5° West
14.   18° West
13.   15° West
12.   12.5° West
11.   8° [ne mogu uhvatiti 7° u Scandilandu sa mojom opremom, ali drugdje je to mozda moguce] West
10.   5°+4° West
9.   1° West°
8.   4°+5° East
7.   7° East
6.   9°+10° East
5.   13° East
4.   16° East
3.   19.2° East
2.   23.5° East
1.   28.2°+28.5° East

Naravno, morate rucno dodati transpondere sa jedne satelitske pozicije u drugu, ali... isplati se kad se vide rezultati... :D

Hvatam skoro sve transpondere na vecini velikih, vaznih satelita, osim nekih slabijih, usko usmjerenih na VB sa 28.2°+28.5° East, kao i 4° i 8° West usmjerenih na Balkan, odn. Sjevernu Afriku.

Ima i nekih TPa na manjim satelitima koje ne mogu uhvatiti, ali sa svim ovim sto hvatam - koga briga za neke sitnice, hehe... :D

Evo kako da iskalkulirate svoju geografsku poziciju, pa vas centralni satelit, elevaciju etc.

Kad to radite treba strpljenja, da se srede svi uglovi u 3 dimenzije... (joj) (joint)

Ovdje je online kalkulator, gdjegod bili:

http://www.satlex.net/sv/wavefrontier_calc-params.html?satlo_east=28.2&user_satlo_east=&user_satlo_east_dir=E&satlo_west=-30.0&user_satlo_west=&user_satlo_west_dir=W&location=51.51%2C-0.08&la=51.51&lo=-0.08&country_code=uk

Odstampajte detalje i - piciiiiii..... :D

Uzivat cete, ako.....  :)
"Prosvijecenost je covjekov izlazak iz stanja samoskrivljene nezrelosti. Nezrelost je nemoc da se upotrebljava vlastiti razum bez pomoci nekoga drugog. Samoskrivljena je kada njen uzrok ne lezi u nedostatku razuma nego u pomanjkanju odlucnosti i hrabrosti da se njime sluzi bez tudjeg rukovodjenja."

Offline gorski

• SUPER VIP
  • *
Fale fotke za Svedsku...... wink1 (mig bob_marley
"Prosvijecenost je covjekov izlazak iz stanja samoskrivljene nezrelosti. Nezrelost je nemoc da se upotrebljava vlastiti razum bez pomoci nekoga drugog. Samoskrivljena je kada njen uzrok ne lezi u nedostatku razuma nego u pomanjkanju odlucnosti i hrabrosti da se njime sluzi bez tudjeg rukovodjenja."

Offline gorski

• SUPER VIP
  • *
Onda Luxembourg, drugo rjesenje, za dimnjak... (joint)

Offline gorski

• SUPER VIP
  • *
Balkoni Parme, 1 i 2, oba svojerucno postavljeni...  bob_marley ocito... jer je losije od profija...  (joint)

Offline gorski

• SUPER VIP
  • *
UK... Fala profiju!!!  bob_marley  (joint)